E.LECLERC W POLSCE

E.Leclerc działa na Polskim rynku już od ponad 20-stu lat. Jednak gdy na początku lat 90. syn założyciela sieci, Michel Édouard Leclerc, przyjechał do Polski, znał ten kraj jedynie z opowiadań znajomych i filmów Andrzeja Wajdy. Zafascynowany entuzjazmem Polaków, zaprosił do współpracy 41 najzdolniejszych stażystów i wysłał ich na dwa lata do Francji, by zdobyli niezbędną wiedzę i doświadczenie. Od tego momentu rozpoczął się dynamiczny rozwój marki na polskim gruncie, co zaowocowało pierwszym sklepem na warszawskim Ursynowie w 1995 roku. Co więcej, to właśnie Polska, a dokładniej Ostrowiec Świętokrzyski stał się w 2010 roku miejscem otwarcia setnego sklepu E.Leclerc poza granicami Francji!


E.Leclerc w Polsce działa według tej samej filozofii, która od lat sprawdza się również w Europie: Kupować taniej, by sprzedawać taniej. O skuteczności zastosowania tej innowacyjnej myśli świadczą sukcesy sprzedażowe.

SZEROKA OFERTA

E.Leclerc w Polsce to nie tylko sieć sklepów. To również 12 stacji paliw, które wpisując się w filozofię uwolnienia cen, nieustannie starają się oferować klientom produkt w najbardziej konkurencyjnych cenach. Jako pierwsza sieć hipermarketów w Polsce firma uruchomiła też sprzedaż przez Internet poprzez sieć E.Leclerc on line, działającą w następujących miastach: Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie, Rzeszowie, Radomiu, Katowicach i Elblągu.WIĘCEJ NIŻ SKLEP

E.Leclerc wiem, że kupuję najtaniej.

E.Leclerc od zawsze przywiązuje szczególną wagę do spraw społecznych. Na wzór francuski, sieć w Polsce korzysta z usług lokalnych dostawców, wspierając tym samym krajową i regionalną gospodarkę. Dzięki takiej autonomii pracownicy zatrzymują część generowanego zysku. Zarządzane przez indywidualnych przedsiębiorców markety łatwiej i szybciej reagują na potrzeby lokalnych rynków, przystosowują się do wymagań klienta oraz efektywnie uczestniczą w życiu lokalnych społeczności i wspieraniu rozwoju regionu.

SIŁA RUCHU

Otwierając swój pierwszy sklep w 1949 r. we francuskim Landernau, Edouard Leclerc miał podstawowy cel – dostarczać Klientom produkty po jak najniższych cenach. Aby to było możliwe, wypracował metodę zakupu artykułów bezpośrednio u producentów. Filozofia działania była więc prosta – kupować taniej, by sprzedawać taniej. Pomysł ten okazał się sukcesem i stał się główną ideą powstającego Ruchu E.Leclerc.CIĄGLE DO PRZODU

E.Leclerc niezmiennie rozwijał współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami. W roku 1992 wykrystalizowała się stuktura E.Leclerc we Francji. Sieć zorganizowana została na podstawie 16 spółdzielni regionalnych. W tym samym roku otwarto pierwszy sklep poza granicami macierzystego kraju – w Pampelunie, w Hiszpanii. W 1995 r. funkcjonowały już 3 hiszpańskie sklepy E.Leclerc. W tym samym roku Ruch E.Leclerc przekroczył granice dwóch kolejnych państw – Portugalii oraz Polski, otwierając sklepy w Porto i w Warszawie.

 

Otwierając się na Europę, sieć nadal pamiętała o swoich Klientach. W 1996 r., w ramach współpracy z Komisją Europejską, centra E.Leclerc przedstawiły konsumentom  nową walutę – Euro. Rok później, chcąc przedstawić produkty najwyższej jakości, E.Leclerc utworzył Wiodącą Markę, która objęła swoim logiem ponad 800 sprzedawanych produktów.

SIEĆ BLISKO KONSUMENTA

Przez ponad 50 lat po utworzeniu sieci, E.Leclerc niezmiennie walczył o prawa konsumentów. W 2000 r. wprowadzono kupon E.Leclerc umożliwiającykorzystanie z dodatkowych obniżek. Sklepy E.Leclerc, zaznaczając swoją siłę na rynkach lokalnych, od zawsze angażowały się w życie społeczne i kulturalne, m.in. przez sponsoring drużyn sportowych, finansowanie lokalnych stowarzyszeń czy pomoc w organizacji przedsięwzięć kulturalnych. Ruch E.Leclerc niezmiennie działa zgodnie z naczelną zasadą "kupować taniej by sprzedawać taniej". Za swoje zaangażowanie we współpracę z producentami lokalnymi w 2011 roku sieć otrzymała nagrodę Top Com d'Or w kategorii Corporate za kampanię "Porozumienia Lokalne".

Strona wykorzystuje cookie zapisując dane użytkownika.
Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki Polityka prywatności.

OK